Jak sprawić aby brwi wyglądały naprawdę dobrze

brwi

Brwi są niezwykle ważnym elementem dla całego wyglądu twarzy. To właśnie od nich w dużym stopniu zależy jej wyraz, a właściwie dobrany kształt dodaje uroku. Warto poświęcić im uwagę i zadbać o ich właściwą pielęgnację, tak by wyglądały atrakcyjnie i podkreślały kształt twarzy oraz oczu. Nieregularne, nieestetycznie wydepilowane, czy zbyt krzaczaste potrafią oszpecać i nie uratuje tego nawet makijaż. Jak dbać o brwi i cieszyć się ich pięknym wyglądem?

Idealne brwi nie mogą być zbyt cienkie, ale też za szerokie. Ich grubość powinna być dopasowana do twarzy, dlatego istotne jest dobranie ich rozmiaru i kształtu poprzez wykonanie ich wyregulowania. Najlepszym sposobem na ustalenie idealnie pasującego rodzaju brwi, jest wykonanie geometrii. Pozwoli to na określenie, jaka powinna być ich właściwa szerokość, wysokość, a nawet rozstaw. Dzięki temu brwi nabiorą idealnej symetrii, co jest ważne dla uzyskania estetycznego efektu.

Geometria brwi – jak ją prawidłowo wykonać? 

Rozmiar swoich brwi, można ustalić samodzielnie w domu, wymaga to wykonania kilku kroków, a przy tym lusterka i nitki do mapowania brwi (może być zwyczajna nitka pokryta pomadą lub eyelinerem).

  1. W pierwszej kolejności należy wyznaczyć, gdzie znajduje się środek pomiędzy brwiami. W tym celu wystarczy przyłożyć zabarwioną nitkę od nasady nosa, po samo czoło, tak by pionowa linia wyznaczyła środek.
  2. Teraz od bruzdy nosa, należy przeciągnąć nitkę przez zewnętrzny kącik oka. Ta linia wyznaczy prawidłową długość łuku. 
  3. Linia od bruzdy nosa przez granicę tęczówki przy zewnętrznym kąciku oka pozwoli ustalić najwyższy punkt łuku.
  4. Następnie prostopadle do środkowej linii, należy wyznaczyć grubość brwi.

Ta prosta, domowa geometria brwi,  pozwoli bliżej określić jakie łuki będą współgrać z resztą twarzy. Jeśli ktoś nie czuje się na tyle pewnie, żeby zrobić to samodzielnie, może udać się do kosmetyczki, która wykona to w profesjonalny i bardzo szczegółowy sposób. Jeśli jednak uda się samodzielnie osiągnąć estetyczny efekt, to warto go podkreślić i uzupełnić ewentualne braki, jakie wyszły podczas mapowania.

Jak podkreślić kształt brwi?

Na rynku jest wiele rodzajów produktów przeznaczonych do brwi. W celu nadania im wyraźniejszego koloru możemy użyć henny, cienia lub kredki, albo wypróbować nowocześniejszy sposób, jakim są farbki do brwi. Niektóre z nich jak np. WONDER BROW TINTmogą stworzyć spektakularne efekty i pięknie podkreślić brwi w wyjątkowo wyraźny, ale jednocześnie naturalny efekt. Farbki do brwi mają różne kolory i to też warto dopasować do swojej karnacji, koloru włosów i oczu. Do wyboru jest jasny i ciemny brąz oraz grafitowy. Ten rodzaj produktu w przeciwieństwie do starej metody z henną ma lepszą konsystencję i nie spływa podczas aplikacji. Farbki podkreślają brwi jednolitym kolorem i co najważniejsze, efekt malowania może zachować się nawet do 30 dniu. Odpowiednio dobrany kosmetyk będzie miał też dobry wpływ na stan i kondycję brwi, ponieważ w swoim składzie może zawierać regenerujące i pielęgnujące substancje jak aloes, kwas mlekowy, czy olej arganowy. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.