Powiększanie piersi – Zabieg coraz bardziej zyskujący na popularności w Polsce

powiększanie biustu

Istnieją różne pobudki, z powodu których kobiety decydują się na powiększanie biustu – niesatysfakcjonujący rozmiar, utrata jędrności po karmieniu piersią lub związana z upływem czasu, zmiana kształtu w wyniku utraty wagi, a także zabiegi chirurgiczne, w wyniku których potrzebna jest rekonstrukcja. U kogo może zostać przeprowadzona korekcja? Jak wygląda zabieg, w jaki sposób się do niego przygotować i czy operacja jest bezpieczna?

Na czym polega zabieg i kto może z niego skorzystać?

Powiększenie piersi odbywa się przy użyciu implantów żelowych, które są nowoczesnym i polecanym wypełnieniem, mogą być okrągłe lub anatomiczne, naturalnie imitują tkankę piersiową bez uczucia przelewania się i nieestetycznych marszczeń po bokach. Tego typu wkładki są bardzo odporne, jeśli nie dojdzie do uszkodzeń mechanicznych, mogą wytrzymać do 20 lat bez potrzeby wcześniejszej wymiany. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym i należy być przed nią na czczo. 

Popularnością cieszy się również zabieg wypełnienia biustu przez wstrzyknięcie tkanki tłuszczowej pacjentki. Wykorzystywane jest do tego modernistyczne urządzenie Body Jet, które zapewnia uzyskanie optymalnych efektów modelowania przy reimplantacji, by powiększyć rozmiar lub zrekonstruować piersi po zabiegu  mastektomii i innych ingerencjach chirurgicznych. W przypadku tej metody nie pozostają blizny. Część tłuszczu może się wchłonąć do organizmu, dlatego warto po upływie sześciu miesięcy skorygować zabieg. Przeszczep wykonywany jest przy znieczuleniu ogólnym.

Powiększenie biustu to zabieg dla kobiet, które nie są zadowolone z ich wielkości, borykają się z asymetrią, brakiem jędrności, mają kompleksy na tym punkcie i odczuwają obniżenie własnej wartości. Mogą zostać pacjentkami kliniki, jeżeli ich stan zdrowia pozwala na tego rodzaju ingerencję. Korekcja może być przeprowadzona u pań, które ukończyły 18 lat i nie cierpią na żadne przeciwwskazania zdrowotne do jej wykonania. Zalecane jest przesunięcie terminu, jeśli planowana jest w niedługim czasie ciąża, podczas której mogłoby dojść do deformacji kształtu biustu. 

Przygotowanie do zabiegu i rekonwalescencja po powiększeniu biustu

Przed wyborem techniki wypełnienia piersi, odbywają się konsultacje z lekarzem, który przekazuje wszystkie niezbędne informacje na temat dostępnych metod. Omawiane są motywacje i oczekiwania pacjentki, dobierany jest kształt i wielkość biustu. Przedstawiane są wszelkie możliwe ewentualne komplikacje i sposoby na regeneracje. Kobieta, która przygotowuje się do korekcji, musi odstawić niektóre leki, dostaje szczegółowy ich wykaz. Należy zrezygnować z palenia papierosów i spożywania alkoholu. Konieczne jest przeprowadzenie takich badań, jak:

  • Podstawowe badania krwi,
  • badanie moczu,
  • EKG,
  • USG klatki piersiowej.

Przez około miesiąc po powiększeniu piersi, należy nosić specjalny biustonosz. Przez pierwszy tydzień nie można go zdejmować. Po siedmiu dniach usuwane są szwy, a po czternastu zaleca się regularny masaż. Po upływie około trzech miesięcy piersi osiągają ostateczny efekt. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.