Tatuaż jako sztuka: jakie style i techniki tatuażu są obecnie popularne, jakie trendy panują w świecie tatuażu

Tatuaż jako sztuka: jakie style i techniki tatuażu są obecnie popularne, jakie trendy panują w świecie tatuażu

Wbrew wielu sceptycznym opiniom, porządnie wykonany tatuaż to dzieło sztuki, a jego stworzenie wymaga ogromnego talentu, precyzji oraz cierpliwości. W zależności od efektu, jaki chce się ostatecznie uzyskać, pomaga on wyrazić charakter danej osoby, dodać odwagi oraz posłużyć jako pewnego rodzaju ozdoba czy też trwała biżuteria. Od wielu lat, tatuaże są w modzie i cieszą się niegasnącym zainteresowaniem, co z resztą można w szczególności zaobserwować w sezonie letnim na ulicach wielu miast.

Tatuaże – o czym trzeba pamiętać

Chociaż wykonanie tatuażu to marzenie ogromnej rzeszy osób, warto, ażeby była to decyzja świadoma i odpowiednio przemyślana. W tym celu, nie należy decydować się na przypadkowe studio tatuażu, które nie jest w stanie zapewnić nam odpowiednich środków bezpieczeństwa oraz oczywiście satysfakcjonującego efektu końcowego. Dobrze, żeby tym wykonującym była osoba o podobnej wrażliwości i empatii do nas, dzięki czemu będzie się miało pewność, że zostanie się odpowiednio zrozumianym, zarówno jeżeli chodzi o rodzaj tatuażu, jak również jego wielkość oraz dobór użytych barw. Dzięki temu artysta dobierze odpowiedni styl (a takowych jest wiele – począwszy od realistycznego, poprzez tradycyjny, aż po anime), a klient nie będzie miał wrażenia, że jest jedynie kolejną osobą, mającą wpłynąć na statystyki salonu, ale wręcz przeciwnie – poczuje się on wyjątkowo i indywidualnie.

Jako przykład rzetelnego miejsca, łączącego wyjątkowych oraz wrażliwych artystów, którzy doskonale rozumieją potrzeby tatuażowe klientów, ale również dbają o ich bezpieczeństwo i odpowiednie przygotowanie przed zabiegiem, wskazać można tutaj warszawskie studio tatuażu Jah Love Tattoo.

Które tatuaże są modne?

Wiele osób, które planują wykonać tatuaż w nadchodzącym roku 2023, zapewne zadaje sobie pytanie, które wzory są aktualnie w trendach. Wskazuje się tutaj, że z pewnością będą to:

  • motywy zwierzęce
  • tatuaże w formie napisów
  • tatuaże w formie rysunków, powstających za pomocą jednej linii (tak zwane lineart)
  • będące niemal zawsze w modzie – tatuaże delikatne i minimalistyczne, które nie mają na celu zwracać czyjejś uwagi, tylko bardziej służyć samemu właścicielowi, jako, można rzec, trwały dodatek do całej stylizacji.

Po co w ogóle wykonywać tatuaż

Wszyscy przeciwnicy tego rodzaju twórczości wykonywanej na własnej skórze, z pewnością, zadają sobie pytanie, czemu tak właściwie ma to wszystko służyć. Zwolennicy jednak wskazują w tym miejscu na fakt, że poza tym, że jest to jeden z rodzajów sztuki, której oni sami są prawdziwymi fanami, to ma on również symbolizować coś niezwykle istotnego z ich życia. Może być to jakieś ważne wydarzenie z życia osobistego, bądź też zawodowego, ale również nawiązanie do np. kogoś bliskiego.

Niektóre osoby przypisują ponadto tatuażom rolę amuletu, który poprzez swój symbol oraz znaczenie, ma przynosić szczęście na co dzień, jeszcze inne zaś, lubią być na bieżąco z wszelkimi trendami, ale też chcą wyróżniać się w większym tłumie.

Niezależnie od tego, jaki komu przyświeca cel, studio tatuażu Jah Love Tattoo i pracujący tam artyści, rozumieją potrzeby każdego klienta i bez problemu wykonają taki tatuaż, jaki tylko widzimy oczami swojej wyobraźni, dzięki czemu żaden klient nie wychodzi po wykonanej pracy, niezadowolony, a tym bardziej nie żałuje podjętej decyzji.

Jak widzimy, temat tatuaży, jako taki, nie jest wcale tak oczywisty, jakby się na pierwszy rzut oka mogło wydawać. Jeżeli jednak ktoś bardzo dobrze przemyślał temat i jest pewien, że tatuaż to coś, co zawsze chciał mieć, to warto tę decyzję wcielić w życie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.